ArabicChinese (Simplified)EnglishFrenchGermanItalianPortugueseRussianSpanishTurkish

METAL KENET

• Geleneksel alışkanlıkları değiştiren teknolojik çözümler

    Altenatiflere oranla sahip olduğu çağdaş ve estetik görünüm, pratik uygulama ve fiyat avantajı gibi özellikler, Metal Kenet Çatı Sistemlerinin birçok kişi tarafından güvenle tercih edilmesini sağlıyor.Metal Kenet Çatı Sistemleri, teknolojik sistemleri yakından takip ederek, yenilikleri zaman kaybetmeden üretim hattına taşıyan Kenet çatı’un çatıda devrim yaratan eşsiz ürünlerden birisi…

Çatıda sorunsuz ve kesin çözümün tek seçeneği
Kenet çatı tarafından çeşitli araştırmalar sonucunda üstün teknoloji ile üretilen Metal Kenet Çatı Sistemleri, çatıda su izolasyonu sorun olmaktan çıkarıyor.Kenet sistemle birleştirilen panellerin vidalanmadan ve delik delinmeden monte edilmesinden meydana gelen Metal Kenet Çatı Sistemi, panel üzerindeki deliklerden su sızması gibi bir olasılığı da ortadan kaldırarak kullanıcıların yıllarca rahat etmesini sağlıyor.Metal Kenet Çatı Sistemleri, panel birleşme noktalarında oluşturduğu deliksiz, eksiz ve düzgün yüzeyile yapılara estetik bir görünüm kazandırıyor.
Metal Kenet Çatı Sistemleri, çatılarda yıllardır yaşanan sorunlara Kenet çatı’un getirdiği en son çözüm olarak birçok kişi tarafından güvenle tercih ediliyor.

Teknolojik Çözümün Üstün Avantajları
Üstün yük taşıyabilme kapasitesi ve dayanıklılık
Kenet çatı Kenet Çatı Sistemleri, panellerde kenet sistem sonucu boylamasına oluşan küçük kirişlerle çatıda ek bir yapısal mukavemet sağlarken, çatının taşıyıcılık kapasitesini de artırıyor.Bu yapısal mukavemet, çatıda biriken kar yüküne karşı dayanıklılığı da büyük oranda artırıyor.Metal Kenet Çatı Sistemlerinin boyalı galvaniz veya % 55 alüminyum -çinko kaplı sacdan imal edilmesi, ürünün doğa şartlarından etkilenmesini de iki kez engelliyor.Sistemin bu üstün özelliği, ürünün hammaddesi olan saca rutubet, aşınım,kimyasal reaksiyon, korozyan ve yaşlanmaya karşı dayanıklılık kazandırıyor.

Kaliteli ve ekonomik 

Kenet çatı’un inşaat sektörüne sunduğu benzersiz bir ürün olan Metal Kenet Çatı Sistemi, sahip olduğu üstün Kenet çatı kalitesi ve ekonomiyi aynı noktada buluşturuyor; çatılarda bu mükemmel alternatifi tercih edenler de her açıdan karlı çıkıyor.

Kenet çatı Kenet Çatı Sistemlerinde birleşme detaylarının pratik uygulama özellikleri, montajın kolaylıkla gerçekleştirilmesine imkan veriyor.
Sistemi oluşturan panellerin diğer kaplama malzemelerine daha hafif olması, nakliye ve çatı alt konstrüksiyon malzemesinden tasarruf edilmesine imkan verirken , sistemin bu benzersiz özellikleri kullanıcıların işçilik ve montaj süresinden de artı kazanç elde etmesini sağlıyor.
Kenet Çatı Sistemini oluşturan paneller yeni yapıların çatılarında kullanıdığı gibi, mevcut çatıların üzerinde de çatı sökülmeden uygulanabiliyor.
Panellerin üretim ve montaj süresinin çok kısa olması, istenilen boylarda üretilebilmesinden dolayı firelerin minimuma indirilmei gibi özellikler, Metal Kenet Çatı Sistemlerinin diğer kaplama malzemelerine göre daha ekonomik olmasını sağlıyor.

Estetik ve modern görünüm
Kenetlerin çatıda mahyadan sacağa kadar tek parçadan oluşturulabilmesi, çatının genel görünümünde ortaya çıkan gölge ve doku çizgileri ile yapıya estetik ve modern bir görünüm sağlanıyor.Sistemin farklı çatı tiplerine kolaylıkla uygulanabilmesi (kamu binaları,ticari binalar,konutlar v.b.) mimari çeşitliliğe de imkan veriyor.

Modern tasarımın mükemmel örneği,her detayda maksimum özen
Teknoloji,çağdaş tasarım ve mükemmel işçiliği tek bir üründe buluşturan Kenet çatı,Kenet Çatı Sistemleri ile yarının yaşam tarzına yönelik ürünleri bugünden üretiyor.Kenet Çatı Sistemlerinde 1100 serisi,1300 serisi ve 2000 serisi ile kullanıcılara 3 çeşit alternatif sunan Kenet çatı, her üründe olduğu gibi paranın gerçek karşılığını “kalite” olarak sunuyor.

• Metal Kenet Tipleri  

1100 SERİSİ

1300 SERİSİ

2000 SERİSİ

 

• 1100 SERİSİ Kenet Çatı Sistemleri  

 

• KLİPS – KENET BAĞLANTISI  

 

• 1300 SERİSİ Kenet Çatı Sistemi Yük Taşıma Tablosu  

KLİPS-KENET BAĞLANTISI

2000 SERİSİ Kenet Çatı Sistemi Yük Taşıma Tablosu KLİPS-KENET BAĞLANTISI 

Kenet Çatı Sistemi Uygulama Yöntemleri

• Kenet çatı Kenet Çatı Sistemleri, iki farklı şekilde uygulanabilir. 

1.Taşıyıcı konstrüksiyon (ahşap vaya metal )üzerine sırasıyla suya dayanıklı kontraplak (10- 20 mm .), yeterli kalınlıkta ısı yalıtım malzemesi, rutubet kesici membran ve kenetli çatı malzemesi döşenir ve kenet yapılır.
2.İçine ısı yalıtım malzemesi döşenmiş düz tip metal kabuk yapı üzerine sırasıyla rutubet kesici membran ve kenetli çatı malzemesi döşenir ve kenet yapılır.
Her iki seçenekte de kenetleme yapılmadan önce 60 cm .’lik bir arayla özel klips elemanlarının yerine sabitlenmesi gerekir.

• En Yüksek Verimlilik İçin Montaj Kuralları

            
Çatı örtüsü döşenmesi              Panelin taşınması              Klipslerin takılması

            
Klipslerin Vidalanması               Panelin Montajı              Panellerin Kenetlenmesi


Montajın Tamamlanması